CEZARY JASZKOWSKI
Psychoterapeuta Gestalt
Terapeuta Par

O mnie

Nazywam się Cezary Jaszkowski.
Jestem psychoterapeutą Gestalt, terapeutą par i coachem.
Przynależę do:
Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt
European Association for Gestalt Therapy
O mnie:
Pracuję w podejściu Gestalt, którego fundament stanowi przekonanie, że nasze szczęście, zadowolenie, satysfakcja życiowa zależą od tego w jaki sposób budujemy relacje z innymi ludźmi, ze światem oraz przede wszystkim ze sobą.
Ukończyłem Instytut Terapii Gestalt (IG) w Krakowie - Szkoła Trenerów i Psychoterapeutów. Jestem absolwentem rocznego Studium Pomocy Psychologicznej dla Par w Instytucie Psychologii Zdrowia. Obecnie biorę udział w 2 letnim programie Istituto di Gestalt HCC Italy - "Gestalt perspective on psychopathology and contemporary disturbances", W ciągu każdego roku uczestniczę w warsztatach i treningach terapeutycznych, które pozwalają mi rozwijać swoje kompetencje terapeutyczne i wspierają mnie w prowadzeniu własnej praktyki. Dodatkowo współpracuję ze Stowarzyszeniem Od-Do, pracując terapeutycznie z młodymi dorosłymi z rodzin alkoholowych i dysfunkcyjnych (DDA, DDD).
Mam za soba 8 letnie doświadczenie pracy na stanowiskach managerskich w korporacjach. Jestem absolwentem socjologii.
Pomimo różnorodności w doświadczeniach zawodowych, sens mojej pracy od samego początku jest ten sam. Jest to spotkanie z drugim człowiekiem, ciekawość i chęć zrozumienia jego świata. Wspólne doświadczanie rzeczywistości, z miejscem na akceptację, zrozumienie i wsparcie. To jest też, w moim odczuciu, siła psychoterapii. Stworzenie takiej przestrzeni, w której pojawia się możliwość bezpiecznego przeżywania emocji i doświadczania siebie. Przestrzeni, która służy odkrywaniu swoich potrzeb i siły, tak aby podejmować życiowe decyzje w zgodzie ze sobą.
W mojej dotychczasowej praktyce terapeutycznej pracowałem z osobami borykającymi się z różnorodnymi trudnościami: obniżonym nastrojem, zaburzeniami depresyjnymi i lekowymi, brakiem satysfakcji z relacji w jakie się angażują, nadmierną emocjonalnością, impulsywnością, nadmiernymi oczekiwaniami co do siebie i świata, czy też zaniżoną samooceną. Z osobami, które doświadczyły straty, przechodziły żałobę, dorastały w rodzinach dysfunkcyjnych lub są dorosłymi dziećmi alkoholików. Prowadzę także terapię par i małżeństw, w której wspieram partnerów w zrozumieniu trudności doświadczanych w relacji oraz wypracowaniu nowych strategii wzmacniających związek.
Doświadczenie z pracy w korporacjach powoduje, że bliskie mi są tematy związane z wypaleniem zawodowym, przepracowaniem, potrzebą przewartościowania. W obszarze rozwoju osobistego i zawodowego pracuję z zawodami kreatywnymi, artystami, managerami kultury oraz z wszystkimi którzy chcą pogłębić kontakt ze sobą, poczuć większą harmonię w obszarze życia i pracy.
Swoje doświadczenie poszerzam biorąc udział w treningach terapeutycznych i warsztatach rozwojowych. W 2013 r. skończyłem program “the Art and Science of Coaching” prowadzony we Wszechnicy Uniwersytetu Jagielonskiego przez Erickson College International. Od listopada 2014 do marca 2016 odbyłem dwa staże kliniczne w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na ul. Sobieskiego 9 na oddziale zapobiegania Nawrotom I Kliniki Psychiatrycznej (F 10) oraz na oddziale Diagnostyczno-Terapeutycznym F6, III Kliniki Psychiatrycznej. W marcu 2016 ukończyłem międzynarodowy program "Gestalt w Organizacjach", dla konsultantów i coachów pracujących podejściem Gestalt. W czerwcu 2016 odbyłem kurs terapii par organizowany przez Gestalt Associate Training Los Angeles (GATLA).
Swoją pracę poddaję stałej superwizji.
#psychoterapeuta Gestalt, #psychoterapeuta par, #terapia par, #psychoterapia indywidualna, #terapia dda
Jak pracuję

W relacji terapeutycznej poszanowanie granic i bezpieczeństwo grają bardzo ważną rolę. Ważna jest klarowność zasad, które wspierają te dwa obszary:
Sesje terapeutyczne odbywają się raz w tygodniu i trwają 50 minut.
W trakcie ich trwania mogę zadawać Ci różne pytania. Nie masz obowiązku odpowiadania na nie. Od Ciebie zależy to, czym się ze mną podzielisz, a co zostawisz dla siebie.
Wszystko o czym rozmawiamy w trakcie sesji pozostaje poufne. Wyjątkiem od tej zasady jest:
-
superwizja, podczas której mogę omawiać z superwizorem lub innymi terapeutami pewne aspekty mojej pracy. Robię to wtedy w sposób zanonimizowany.
-
sytuacja zagrożenia Twojego życia lub zdrowia
Po każdej sesji robię notatki, których nikomu nie udostępniam.
Odwołanie sesji w czasie krótszym niż 48 godziny przed umówioną sesją, wiąże się z pełną opłatą za sesję.
Maile i telefon odbieram w dni powszednie w godzinach 10-20. Jeżeli nie mogę odebrać, oddzwaniam.
Kiedy podejmiesz decyzję o zakończeniu procesu terapeutycznego, powiedz mi o tym na sesji (nie za pomocą maila lub telefonu).