O terapii Gestalt


Podejście Gestalt wywodzi się z humanistycznej szkoły terapii, która w centrum swojego zainteresowania stawia człowieka z pełnym jego potencjałem i autonomią. Istotą terapii w tym nurcie jest poszerzanie świadomości na temat tego, w jaki sposób funkcjonujemy w świecie, w jaki sposób go doświadczamy i przeżywamy poprzez myśli, emocje, jak i ciało. Przeszłość i przyszłość jest ważna na tyle na ile manifestuje się w teraźniejszości. Stąd też terapeuta koncentruje się na tym co "tu i teraz".


Im bardziej człowiek jest świadomy, tym bardziej jest wolny i może doświadczać swojej siły. A rolą terapeuty jest pomoc w odkrywaniu siebie i wsparcie w sięganiu po to co istotne.


Założenia:

  • Jesteśmy całością. Tak samo ważne są myśli, emocje jak i doświadczenia z ciała.

  • Każdy posiada potencjał do zaspokajania swoich potrzeb.

  • Zmiana nie polega na stawaniu się kimś innym, tylko na odkrywaniu tego kim się jest naprawdę i braniu odpowiedzialności za wykorzystanie swoich zasobów. Zmiana to efekt poszerzania swojej świadomości.

  • Dzięki świadomości możemy decydować i brać za nasze czyny odpowiedzialność.

  • Żyjemy w określonym środowisku, które na nas oddziałuje. Bez uwzględnienia jego kontekstu, nie sposób zrozumieć drugiej osoby.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
PSYCHOTERAPIA
Proces, w którym możesz zindentyfikować swoje problemy i znaleźć rozwiązania zgodne z prawdziwymi twoimi potrzebami.
DLACZEGO WARTO ?
Psychoterapia daje możliwość lepszego zrozumienia siebie i otaczającej rzeczywistości. Pomaga w osiągnięciu równowagi psychicznej, emocjonalnej, życiowej. 

JAK MOŻESZ ZACZĄĆ?

Zadzwoń pod numer 884 317 875, aby umówić sie na wizytę lub też wyślij wiadomość poprzez formularz kontaktowy znajdujący się w zakładce Kontakt.

 

#Psychoterapeuta Warszawa, #Psychoterapia Warszawa, #Terapia par,
#Terapia małżeńska, #Terapia DDA, #Psychoterapia online
Obsługiwane rejony: Warszawa, Centrum, Śródmieście, Żoliborz, Muranów, Pl. Bankowy

Właścicielem psychoterapia-jaszkowski.pl jest: Cezary Jaszkowski, NIP 9511818640. Adres firmy: Kasprowicza 54 m 22, 01-871, Warszawa

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now